Oya Aydoğan yaşam mücadelesini kaybetti

Boğazına kaçan yemek parçası nedeniyle aort damarı yırtılan Oya Aydoğan 9 gündür hastanede yaşam mücadelesi veriyordu. 12 Saatlik ameliyatın ardından ünlü sanatçının tedavisi yoğun bakımda uyutularak devam ediyordu. Hastaneden yapılan açıklamaya göre yapılan tüm müdahalelere rağmen Oya Aydoğan bu sabah saat 07:15’de yaşam mücadelesini kaybetti.

Hastaneden yapılan açıklama şöyle: “07 Mayıs 2016 Cumartesi gecesi, hastanemiz acil servisine “Akut Asendan Aorta Diseksiyonu” tanısı ile başvurmuş, ameliyat edilmiş ve sonrasında yoğun bakımımızda tedavi altına alınmış olan Sayın Oya Aydoğan’ın sağlık durumu, 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 23.00 itibarı ile, artan beyin ödeminin sonucu olarak daha da bozulmuş, hastamızın tansiyon düşüklüğü tedaviye yanıt vermeyen şekilde seyir göstermeye başlamıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen, maalesef hastamız 15 Mayıs 2016 Pazar günü sabaha karşı saat 07.15’te vefat etmiştir.”

Oya Aydoğan Kimdir?

Erzincan’da, 10 Şubat 1957’de doğan Aydoğan, ortaokulu zamanının Fransız kız ortaokulu olan St. Pulcherie’de, liseyi ise St. Michel’de okudu.
Türk sinemasında 1976 yılından beri birçok filmde rol alan Aydoğan, “Dertli Pınar”, “Zeytin Gözlüm”, “Berduşlar”, “Günaha Girme”, “Sevgi Dünyası”, “Unutamadım”, “İkizler Firarda”, “Ağla Anam Ağla”, “Merhamet” gibi sinema filmlerinde, “Fırat”, “Sudan Sebepler”, “Şimdi Onlar Düşünsün” gibi dizilerde rol aldı.  Sanatçının, 1989 doğumlu Gurur Aydoğdu isimli bir oğlu bulunuyor.

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply